YouTube podcast ze světa financí, investic a kryptoměn

Investiční podcast Vojta Žižka na YouTube.
Investiční podcast Vojta Žižka na Patreonu.Investiční podcast Vojta Žižka na TwitteruInvestiční podcast Vojta Žižka na Instagramu.Investiční podcast Vojta Žižka na TikTok.
Co dělá Vojta Žižka?
Vojta Žizka
nejsledovanější

Nejnovější videa

sledovat na YouTube

Investiční podcast Vojta Žižka

Vojta Žižka

Pár řádků o mně 💸

První akcie jsem koupil v sedmnácti. Hned poté jsem investování propadl. Nezůstalo však jen u akciových trhů. Zajímají mě nemovitosti, kryptoměny a vlastně vše, co se financí týče. Mám zkušenost z investičního bankovnictví, kde na pozici manažera investičních bankéřů řídím tým, který spravuje klientům více než 12 miliard korun. V roce 2021 jsem se rozhodl založit YouTube podcast o financích a více přiblížit investování široké veřejnosti.

Bitcoin - investiční podcast Vojta Žižka.
Kryptoměny
Finance - investiční podcast Vojta Žižka.
Finance
Investice - investiční podcast Vojta Žižka.
Investice
Nemovitosti - investiční podcast Vojta Žižka.
Nemovitosti

Napište mi

Zpráva byla úspěšně odeslána.
Něco se pokazilo.
často kladené dotazy

O investování pro začátečníky 💸 📈

Je investování jen pro bohaté a zkušené?

Investovat mohou i ti, co nemají velký majtek. Správně investovaná tisícikoruna měsíčně se může postupem let proměnit i v milion korun, a to bez nutnosti investovat do velmi rizikových instrumentů. Do karet vám budou hrát dvě věci - čas a zejména složený úrok, který vás zajistí na důchod a odmění za trpělivost.

Proč začít investovat?

S investováním je to jako se sportem, nejlepší je začít co nejdřív, protože benefity se kumulují postupem času. Při běhání se vám postupně zlepší fyzická a psychická kondice a předejdete potenciálním problémům se svým zdravím. Stejné je to u investování. Když budete mít finanční rezervu, budete se cítit víc v pohodě, budete si moci rozhodovat o tom, kde, s kým a jak trávíte svůj čas a až peníze budete potřebovat, třeba pro nákup vlastního bydlení nebo splnění svých cílů, tak máte kam sáhnout.

Jak začít investovat?

Vždy záleží na vašem investičním horizontu, přístupu k riziku a finanční situaci. Obecná pravidla vám nic moc neřeknou a více než kde jinde platí - dvakrát měř jednou řež. Existují dva přístupy, které můžete zvolit. Tím prvním je DYOR - udělej si svůj vlastní průzkum. A ten druhý, že správu svých peněz svěříte odborníkovi. Pokud se rozhodnete vzít správu peněz do vlastních rukou, je nutné se nejdříve začít vzdělávat. O tom, jak začít investovat a přemýšlet nad penězi, se dozvíte na mém YouTube kanálu.

Bitcoin nebo Ethereum. Vyplatí se investovat do kryptoměn?

Velice jednoduše - vyplatí. S velkým výnosem však přichází i velké riziko. Také záleží, zda je ve vašem hledáčku Bitcoin, který je v rámci krypto světa považován za konzervativní investici a stal se již i součástí tradičního investičního portfolia nebo zda přemýšlíte nad alternativními kryptoměnami neboli altcoiny, kterých je již přes 17 000 a drtivá většina z nich nemá v delším horizontu jakoukoliv hodnotu.

Jak začít investovat do ETF S&P 500?

Při investování do ETF můžete využít dvou nejběžnějších cest, buďto investování skrze zprostředkovatele - mezi ty nejpopulárnější v ČR patří Portu a Fondee, nebo přímý nákup akcií či ETF pomocí brokera. Někteří brokeři dokonce umožňují za určitých podmínek nákup ETF bez poplatku. Mezi nejvíce používané patří např. Degiro či XTB.

Kam investovat peníze v roce 2023?

O tom jak investujeme by neměly rozhodovat nejnovější trendy, ale dlouhodobá strategie, kterou je potřeba dodržovat. Investujte s dlouhodobým cílem, ne podle trendů.

Jaké jsou nejlepší knihy o investování? 📚

Knihy jsou tím nejlepším zdrojem informací. Pro úplné začátečníky mohu doporučit legendární knížku Bohatý táta, chudý táta. Pokud začínáte s kryptoměnami, tak Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti od Dominika Stroukala, pokud se chcete pustit do aktivního výběru akcií, doporučil bych dvě knihy Benjamina Grahama - Inteligentní investor a The Interpretation of Financial Statements. Pokud vás zajímají další knihy, které vám pomůžou stát se lepšími investory, kompletní a pravidelně aktualizovaný seznam najdete na mém Patreonu.

Můj tým

Jiří Hořice

Content Specialist

Marcela Drobná

Videoprodukce

Partneři